Балакуча жінка знає сутність речей

 


paaavlina

Меткироздуми

Про силу коріння

Я проти імперій, бо вони - синтетичні й не справжні, бо це штучно створені нації із крові та кісток справжніх націй. І Росія, і Америка - побудовані на крові та кістках корінних народів, які вони знищили щоб створити своїй великі імперії.

Коли хтось каже, що ми продаємося Америці, я розумію, що маю справу з малорозвиненим ідіотом. Бо ми крутіші за Америку. Бо ми корінна нація. Бо на Америку, Аргентину, Бразилію та інші країни, в яких європейці виморили місцеве населення, чекає те саме, що чекає на Росію. Бо кожен корінний народ, який живе на своїй землі, одного разу захоче стати на цій землі паном. Ми корінний народ, а росіяни - штучно створений. І американці - штучно створений народ. Не існує Бразилії. Нема Аргетини. Мексика така сама фальшивка, як і Новоросія. Росії - нема. Є якути, мордвини, татари, чеченці... Є українці, які звихнулися на службі імперії. А росіян нема. Бо справжні руси жили вздовж Дніпра, і вони - ми... Ми не бачимо цих національностей. Ми думаємо - вони вимерли або асимілювались. Але вони є. Пускають коріння, народжують здорове потомство. Поки чоловіки Америки виношують у штучно вмонтованих матках майбутніх безстатевих інвалідів, жива нація народжує здорових дітей. Поки п'яний Донбас промишляв краденими шапками, співаючи оди старій протухлій імперії, здорова нація на Заході країни народжувала здорових дітей, які одного разу змогли перевернути світ догори ногами. Поки п'яна Росія святкує Кримнаш, здорові татарки народжують дітей від тверезих чоловіків, і через двадцять років ці діти змінять хід історії. Поки Кадиров поклоняється старій протухлій імперії, здорові чеченки народжують дітей, перед якими одного разу ця імперія стане на коліна.

Думаю, люди недооцінюють силу коріння, силу корінного народу. Творці Візантії, і Римської імперії, і Османської імперії, і Британської імперії, і Речі Посполитої, і всіх інших імперій цього світу - завжди недооцінювали силу коріння.  Вони створювали синтетичну націю - на релігії, тоталітаризмі чи рабовласницькій демократії. А потім, в один момент, здоровий народ змітав імперію з лиця землі. І все розвалювалось. Чи могли подумати колись німці, що цей балакучий, пейсатий народ, який вічно жив на задвірках міст, смердячий і немитий у часи свого дивного посту, коли не можна митися, одного разу створить свою державу - з найрозвиненішою у світі медициною, та ще й на тій території, де спокон віків панували мусульмани - там, де зарите їхнє коріння... Чи могли колись німці подумати, що цей смішний пейсатий народ зі всіх країн, зі всіх континентів з'їдеться на батьківщину, туди, де їхнє коріння, щоб побудувати свою державу. Народ, який віками розмовляв різними мовами менш ніж за століття заговорить рідною, масово, одночасно, вивчить цю свою єдину рідну мову, незалежно від віку та розумових здібностей... Бо вони мають коріння на своїй землі, і куди би їх не загнало життя - усі вітри нестимуть їхнє насіння на їхню землю, усі комахи на своїх животах нестимуть їхній пилок на їхню рідну землю.

У нас в селі було багато полів і пасовиськ. Це був майже жовтий степ із тонкими свічками осокорів вздовж доріг. У нас були засухи - як у степу, і пожежі в лісах і на пшеничних полях. Нам возили воду в каністрах із інших районів - на Поліссі, на батьківщині боліт та озер, бракувало води. Бо болота висушили меліораціними ровами, бо ліси, які утримували вологу - вирубали. Бо сонце випікало все, наче це було не Полісся, а степ. І перекотиполе іноді ніс вітер по дорозі, а бабуся його хрестила, казала, що то біс. Це в дитинстві. А глибоко під землею спав ліс. З нього не залишилося жодного дерева, його викорчували з коренем за п'ять років до мого народження. Його зверху полили якоюсь хімією і потім жінки з когоспу ходили вибирати мертве коріння - на дрова.

І одного разу він проріс. Густий, сосновий, справжній. Разом із маслюками, із вересом і валер'яною, із суничником і чорничником, підберезниками і груздями.

Одного разу цей ліс проріс. Нема значення, як довго його вбивали - одного разу він проріс разом із своєю флорою і фауною. Разом з ним повернулися лисиці і вовки, зайці та лісові миші. 

Позаминулої осені ми ходили з мамою в цей ліс по гриби. Сосни мого росту, і берізки мого росту, а коли різко впасти колінами в траву, то з-під ніг вискакує великий заєць, який ховався у глиці від лиса. І навколо кожної малесенької сосни - велика родина маслюків. 

Думаю, коріння недооцінюють.

Усе моє дитинство - це дорога від бабусі додому, до Львова, через Червоноград. Через шахти і терикони. Через жовто-іржаві болота із води, яку викачували із шахт, чи хтозна звідки її викачували. Навіть можна так сказати - дорога через всі відходи добувної промисловості. В дитинстві старі бабусі згадували чисті ліси навколо Червонограда, в тих лісах були оздоровчі санаторії для дітей. Але я застала лише відходи від добувної промисловості. А одного разу ті відходи почали заростати лісом. Усі вітри зносили насіння дерев на сірі та червоні гори відходів. Усі комахи на своїх крильцях носили пилок квітів у іржаві болота. І одного разу там проросло коріння лісу. Болото зацвіло осокою. Терикони - вересом. І я чомусь згадала одну стурбовану бабуську мого дитинства, яка їхала з нами в поїзді і сумно хитала головою - на початку дев'яностих:  які тут були ліси, повітря чисте, вода смачна... Он там, де вежа якоїсь шахти - було село її дитинства, в якому ріки текли з молока, береги з меду, а потім прийшла війна і з'їла її юність... Прийшла індустралізація, і з'їла її здоров'я, залишивши після себе три спинних грижі.

Якщо можна так сформулювати політичну позицію - я вірю в силу коріння. Я вірю в еколологію і землю, вірю, що ця земля завжди знайде спосіб боротися із людським насильством і відроджуватись знову і знову - зеленою, чистою, живою. Не вірю в гроші, в банки, в політиків, у геополітику, у весь той брєд, який несуть старі дядьки в костюмах, не вірю у пророцтва і економіку, але свято і повністю вірю в силу коріння. Світ ідеальний. Нема зайвих народів і зайвих націй, і кожен, хто спробує довести протилежне - приречений... Бо кожна імперія як мильна бульбашка тріскала, коли крізь неї починав проростати живий, здоровий, справжній і абсолютно унікальний корінний народ... 

Сьогодні прочитала якийсь високорозумний брєд про те, що Ангела Меркель та Путін поділили цю країну - що таке ангела меркель чи путін, якщо проросло коріння справжнього народу?

Пам'ятаєте, як відродилася Індія? Було достатньо європейських політиків, які високорозумно говорили про свої гроші, свою цивілізацію, навіть про класову боротьбу та комунізм, а в основному про свою силу. В той час Індія перетворилася на ту Індію, яку ми знаємо зараз - країну застиглого часу, батьківщину Махатми Ганді, країну, де ніхто нікуди не поспішає, де его - це зло, а бути щасливим - це добро, де успіх не вимірюється грішми, де саме слово "успіх" - пустий звук. І англійці - ті, що зверхньо дивилися на бездушну темношкіру етнічну масу, яка здатна була стати лише рабами на плантаціях, сьогодні їдуть паломниками на землю спокою та святих корів.

Мабуть це жорстока війна. Мабуть якщо я скажу, що вона справедлива, мене зацькують. І все ж - вона справедлива. Було би краще без неї. Але має змінитися релігія, бо не може християнство бути релігією війни. Мають закритися шахти і старі заводи, які вбивають рибу в морі і в Дніпрі, збруднюють воду і землю. Мають розвалитися газові контракти, якщо в нас є так багато соломи і хмизу і є так багато сучасних енергоощадливих котлів, що працюють на соломі та хмизові... Має розвалитися філософія алкоголізму, яка так гарно сформувалась в нашій країні за останнє століття братніх обіймів. Має померти світогляд агресії та ненависті до світу, який вкоренився в Донбас і в інші східні регіони. 

Коли зміниться світ, тоді закінчиться війна. Або навпаки - коли ця віна закінчиться, зміниться світ. Принаймні в нашому маленькому куточку планети.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных


Рекомендував цей запис
  • (+1/0)
Рекомендував цей запис
  • (+1/0)
Рекомендував цей запис
  • (0/0)

Як завжди - дуже достойний пост !

Аплодую ! (навіть - стоячи)

  • (+1/0)
Дякую (теж стоячи, бо якщо не сідати, то менше зависатиму в неті))))
  • (+1/0)

  • (0/0)

"Коли зміниться світ, тоді закінчиться війна. Або навпаки - коли ця віна закінчиться, зміниться світ. Принаймні в нашому маленькому куточку планети. " -

  • (+1/0)
Рекомендовал эту запись
  • (+1/0)
Чудово!Сильно!Аргументовано!Я теж вірю в силу коріння.Погоджуюся майже з усім...Але якби не було США,створених некорінним народом,то Росія вже була б не тільки в нашому Криму.А корінні народи-французи та німці і надалі б залишалися лише "глибоко стурбованими" російською агресією проти України,проти українців (теж корінного народу),роблячи Москві тисячне попередження,навіть не перейшовши за 5 місяців свого "занепокоєння" до повноцінного третього етапу санкцій.Докладніше про це можна прочитати тут http://poliarnyk2000.hiblogger.net/
  • (0/0)
Рекомендовал эту запись
  • (0/0)

 Метки

Календарь
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua