Балакуча жінка знає сутність речей

 


paaavlina

Меткиспогади

Плач

Моя покійна найстарша тітка - двоюрідна - у чотирнадцять років полізла в глибоку сибірську шахту добувати вугілля. Щоб не вмерти з голоду. Бо її вивезли на Сибір. А перед тим повісили її батька - комуністи. Німці вбили маму, а комуністи - батька. У шахті вона потрапила в аварію, її контузило і вона повністю припинила дорослішати - підлітком, без грудей і без місячних, вона прожила до 21 року. Лише потім процес дорослішання відновився.

Коли їй було 20 років помер Сталін. Вона часто не мала чого їсти - замість їжі підсолювала теплу воду і пила. Вона щодня спускалася в шахту добувати вугілля. Вона жила в шахтарському бараці в Сибіру. Вона лежала на своєму ліжку і плакала за Сталіном. 

Вона ридала навзрид. Вона думала, що без нього пропаде. Що зупиниться робота, світ завмре, що навіть солоної води більше не буде, навіть мороз висохне, навіть барак, у якому вона живе - розвалиться.

Моя тітка так думала ще якийсь час. Зовсім серйозно вона переконувала мою бабусю, що Сталін їх усіх врятував і приніс культуру. Бабуся сперечалася до сліз - ну яку культуру приніс Сталін? За Польщі на бабусиному весіллі випили літру горілки - все село гуділо, що весілля розкішне. Бо горілку пили спеціальними склянками - "наперстками". А після війни горілку стали пити стограмівками, і вже ні літри, ні двох, ні трьох, ні навіть п'яти на весілля не вистачало.

До війни усі ходили у кожухах і сап'янцях, а після війни - у гумаках і куфайках. До війни збиралися вечорами ткати полотно, прясти вовну в хату-читальню, і слухали, як хтось грамотний їм читає  вголос "про Чіпку і про Катерину", а після війни стали збиратися до клуба грати в карти і пити. То яку культуру приніс Сталін? До війни моя тітка вчилася в польській школі, а після війни - полізла в шахту вугіля добувати і вже далеко за двадцять, коли вийшла заміж, мала час закінчити вечірню школу. То яку культуру?

Вже потім в часи перебудови, до моєї тітки раптом дішла страшна правда - її позбавили і батьків, і дитинства, і батьківщини... Але найгірше, чого її позбавили у тій клятій шахті - можливості нороджувати своїх дітей. Десь в ті часи вона стала запеклою ненависницею комунізму.

Але коли мала 20 років, лежала на своєму ліжку в шахтарському бараку і плакала... за Сталіном.

Одній моїй знайомій у фейсбуку пишуть погрози - стоїть у неї обкладина із нецензурщиною про Путіна. Їй пишуть погрози, кажуть - Путін країну врятував, кажуть, російський народ пропаде без Путіна... Кажуть - ми вам культуру принесли, а ви нашого президента ненавидите. Кажуть - без нього нам кришка.

Вона ці епістолярні шедеври виставляє собі на стіночку і народ змагається у тому, щоб якнайпринизливіше назвати путінофілів. А мені що казати - моя тітка за Сталіном плакала.

Пам'ятаю свою незабутню подорож по Росії. Гадаєте, на Галичині і Волині п'ють? А там валяються п'яні на узбіччях доріг. Там зупинишся дорогу запитати - тебе трьохповеховим матом... Там у будній день з гармошкою і горілкою сідають усією сім'єю біля дороги, пиячать і танцюють до упаду. Ну уявіть собі мирну галицьку жінку, яка у будній день біля свого власного непрополеного городу напивається до істерики... Там багатоповерхові будинки без каналізації, з туалетом на дворі, а воду після миття посуду просто на дорогу виливають. Там... думають, що Путін їх врятував і вони нам принесли культуру. Там вагітні жіночки біля ларька збираються увечері, щоб пиво пити...

А винні в усьому - модвіни. Бо вони їздять у електричках і на своїй мові щось собі говорять. А що говорять? Де гарантія, що вони тебе зараз не матюкають і не моляться Сатані, бо вони сектанти.

У Москві, коли ми розмовляли між собою українською, до нас приплив дідок. Він сказав, що ми молдавани, а молдавани ровалили СРСР, бо їх купили американці. Бо американці завжди заздрили тій роскоші життя, яка була в союзі. У Ярославлі нам сказали, що винні в усьому чувахи. Побожний дядечко з Дівєєво сказав, що без сумніву винні "бєси". А дівчина, що за кілька кілометрів під Москвою живе, вважає, що це все через Україну, б ми в них газ крадемо і їхні серіали дивимося. А президент в них супер, всім би мати такого, в нього "сталеві яйця". Тут я хотіла було заперечити, що цього добресного чоловічого органу він взагалі не має з огляду на розмір грудей, відсутність волосся на торсі та жіночий голос - саме так я собі завжди уявляла євнухів.

Але потім подумала про Гітлера - цього маленького страшненького чоловічка жінки і чоловіки завалювали тоннами любовних листів. Жінки дуріли за ним. Він так легко завойовував світ, бо в кожній країні мав повно прихильників. Тільки в Росії під сучасним триколором воювало на стороні Гітлера 800 000 росіян, і батько сучасного російського президента, якщо вірити всяким інтернет-припущенням. Досі на могилі батьків Гітлера завжди  стоять квіти. І жоден агрумент у цій любові не діяв і не діє досі.

І зрештою - моя тітка плакала за Сталіном...Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 15

Рекомендував цей запис

Тільки в Росії під сучасним триколором воювало на стороні Гітлера 800 000 росіян, а в наш час кількість фашистів в Росії значно збільшилась!

Рекомендував цей запис
Рекомендовал эту запись
Рекомендовал эту запись
Ты автор?
а що, вже в когось були схожі спогади про подорож по Росії?
Просто интересовало, ты сама написала, или перепост...вопрос снят.
А де знаходиться могила Гітлера?
батьків Гітлера, сорі... У якомусь автрійському місті, не пам'ятаю якому. Ми колись дивилися фільм - туди неонацисти ходили з букетами, казали, що дуже люблять Адольфа, що він молодець, країну витягнув із повного лайна.
Леондінг. Але і їх могили більш не існує
Могилу батьків Гітлера також ліквідували, бачу. Ще у 12 році. І там ще була могила якогось із соратників Гітлера - також дуже популярна. Коротше, популярний Гітлер досі в певних верств населення. Все що я мала на увазі.
А взагалі, зараз пошукаю могилу Гітлера в інтернеті
Нема її
Які всі розумні стали, коли Гугл під рукою!
Рекомендував цей запис

 Метки

Календарь
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua