Балакуча жінка знає сутність речей

 


paaavlina

Меткицитати

Що принесла змія?

Рік змії приніс мені видавця. Я колись вважала, що варто знайти видавця - і все, стану геніальною письменницею і прославлюся в момент. Однак видавець змінив назву, а сам текст вивився зовсім не таким хорошим, яким здавався мені в рукописі... коротше, прочитавши книжку, я побачила у ній так багато вад і помилок, яких раніше не помічала, що навіть друзям нею не хвалилася. Хай дізнаються самі.

А тепер - змирилася... Все-таки, первісток... 

"Її мудрість пахла пилом доріг, якими їй доводиося подорожувати; ванільно-горіховими тістечками, сирниками і пісочним печивом, що вона пекла; сукнями, які їй довелося зносити, і парфумами, які висохли в темних закутках Надьчиних косметичок.

А Надька розуміла, що вона - дурна. Безнадійна дурепа. Бо є два виміри мудрості. Прожити щасливе життя, навіть якщо ти ні біса в ньому не тямиш, - це мудрість якої вона не мала. Надька розуміла, що той, хто в одному вимірі мудрості - найбільший мудрагель, в іншому вимірі - йолоп.

Це неможливо було поєднати, бо існувала несправедлива життєва аксіома - що більше ти знаєш і вмієш, що краща ти з себе, то - нещасніша. Бо зосереджуючись на собі, пропускаєш повз увагу ті глибокі, підсвідомі, інстинктивні канали щастя, ті безглузді та жертовні речі, які доводиться робити задля кожної щасливої усмішки людини, яку любиш. Пропускаєш, думаючи про красу, комфорт, здоров'я і власний організм. І твоя мудрість - ця глибока мудрість, яку виплекали страждання, це дає нічого, крім інших страждань, страждань самотності.

Колись Надька мала приятеля. Він жив самотньо, як і вона. Був на двадцять років молодший, але це не заважало їм приятелювати, бо Надька добре збереглася, а він передчасно постарів, зваливши собі на плечі тягар всесвітніх проблем і захворівши на комплекс Бога. Він так багато знав, що вважав себе всесильним, і так жваво розв'язував чужі проблеми, що в його житті не залишилося часу на власні. 

Цей приятель знав мільйон речей - він легко орієнтувався в історії та літературі, читав різноманітні прогресивні дослідження Другої світової війни. Він ремонтував усілякі прилади, що їх відмовлялися ремонтувати в майстернях, вважаючи безнадійними. До того ж, він вів здоровий спосіб життя, вмів розрізняти генетично модифіковані овочі та фрукти на нюх, визначав, який оселедець свіжий, а який полито якимось замінником формальдегіду, щоб довше зберігався. Харчувався рисом і гречкою, пив зелений чай, а у 42 роки помер від раку легень.

Він нічого не створив. Він не народив сина, не збудував будинку, не посадив дерева. Він просто з'явився і зник, ніким не помічений розумака з цілою купою принципів та установок. Він мав мудрість, яка не зробила його щасливим, бо він не вмів жертвувати і прощати, створювати і народжувати. Бо його всесвіт належав усьому на світі, але не належав йому.

- Як ти жила ці двадцять років? - запитав якось Толічка.

Надька сиділа на канапі, їла капустяний салат, а він стояв поруч у фартуху і протирав вазу.

- Я... - Надька не знала, що відповісти. Перша думка, яка промайнула в голові: я була вродлива. Потім їй хотілося додати - була розумна, впевнена в собі, просунута, популярна, молода... Але хіба це заняття? Вона раптом із жахом усвідомила, що жила абияк. Просто не жила. Не знала нікого, крім себе, бо кого вона по-справжньом знала? Не бачила нікого, крім себе, бо кого вона по-справжньому бачила?" Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 13

Вітаю!Спостережливість,проникність у плин життя і реалістичність.Як на мене,то похвально!
Дякую.
молодець хочу прочитати цю книжку
В книгарнях вже є, примного читання.
мне очень нравится твой стиль. всегда читаю записи с удовольствием) теперь хочу поискать книгу. поздравляю с выпуском!)
Дякую )))
Рекомендував цей запис

З почином! Кожен наступний твір - кращий! А найкращий - за горизонтом. Так що йди вперед без зупинок!

Старатимуся)))
Рекомендовал эту запись

З почином! Не помиляється той, хто нічого не робить. А будь-яка робота - досвід на майбутнє! Бажаю не зупинятися!

дякую
Ну нарешті книжка моєї улюбленої Павліни. Після "Скурвіле" я довго-довго шукав та сподівався побачити ще таких текстів. Дякую, Павліно! Ви просто чистий нектар. Вже замовив книжку.
Я вся аж зачервонілася
Павліна, гріх жалітися. Ваш первісток - хрещеник "Коронації слова". Особисто від себе, можу сказати, що книжка дуже непогана, нестандартна. Маю також зауваження, але зараз цю "ложку дьогтю" не буду кидати. Напишу вам в приват розширену рецензію. Стосовно того, ще перечитали і знайшли помилки - то це знак вашого авторського росту. Натхнення вам!!! Сподіваюсь скоро потішете нас новими творами!

 Метки

Календарь
Август
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua